• Exkurzie, práce žiakov

DÝCHLA NA NÁS HISTÓRIA

Takýto pocit sme prežívali počas výstavy Tutanchamón – Jeho hrobka a poklady.

Tutanchamón bol egyptským faraónom osemnástej dynastie, syn Achnatona a Nefertiti. Jeho otec Achnaton zaviedol v Egypte monoteistické náboženstvo, ktoré malo uctievať len jedného boha – Atona.  Preto sa najprv Tutanchamón volal Tutanchaton.  Tutanchaton nastúpil na trón ako deväťročný, zomrel ako skoro osemnásťročný.  Po dvoch rokoch vlády sa dal premenovať na Tutanchamóna ( podľa boha  Amona, boha Téb) a opäť obnovil mnohobožstvo.  Téby sa tak opäť stali náboženským centrom. ( viac....Dychla_na_nas_historia.docx )

NEBOL TO PRÁZDNY ČAS

(Rozprávanie.)

V             V živote je len pár nezabudnuteľných a neopakovateľných zážitkov. Mne sa jeden takýto stal počas letných prázdnin.

Bol dvadsiaty prvý júl. Popoludní “ hlava rodiny“ rozhodla, že pôjdeme spoznávať krásy nášho malebného Slovenska, konkrétne krásy Malých Karpát.

Viac: NEBOL_TO_PRaZDNY_CAS.docx

• katkajezkova@gmail.com