• Vnútorný priadok školského klubu detí

• a) Školský klub detí riadi riaditeľka školy, vých.-vzdel. činnosť riadi vychovávateľka ŠKD.

b) ŠKD tvoria 2 oddelenia, dochádzka detí je buď pravidelná, alebo deti prichádzajú a odchádzajú podľa potreby, vždy však po dohode s rodičmi (písomnej).

c) Prevádzka klubu trvá: ranný klub  6,45 - 7,50, poobedňajší klub: 11,45 – 16,30.

e) ŠKD sa riadi režimom dňa, ktorý je súčasťou Školského poriadku.

f) Žiaci sa do ŠKD zaraďujú na základe písomnej prihlášky vždy na 1 školský rok, budúci prváci pri zápise.

Výchovno-vzdelávacia činnosť v ŠKD

a) VV činnosť ŠKD zameraná na činnosti oddychového, záujmového a rekreačného charakteru a na prípravu na vyučovanie.

b) Záujmová činnosť sa uskutočňuje prevažne v útvaroch záujmového charakteru – vychádzky, výlety, krúžky, pričom sa deťom umožňuje i účasť na iných formách záujmovej činnosti mimo školy.

c) Organizovaním činnosti umožniť deťom čo najviac času tráviť pohybom a pobytom na čerstvom vzduchu (výlety, šport, vychádzky).

d) V čase určenom na prípravu na vyučovanie si deti podľa pokynov vychovávateľky starostlivo vypracujú úlohy, opakujú si učivo – nevyrušujú sa navzájom.

e) Súčasťou činnosti ŠKD je i stravovanie v školskej jedálni: žiaci do nej prichádzajú slušne, čistí, správajú sa slušne, správne stolujú pod dohľadom vychovávateľkym, z jedálne odchádzajú spoločne.

f) Na záujmovú a rekreačnú činnosť detí v ŠKD sa využívajú i špeciálne učebne: učebňa informatiky, telocvičňa, ihriská, kuchynka,..

g) Na činnosť ŠKD sa využívajú finančné prostriedky rozpočtu originálnych kompetencií (v rámci neho príspevky rodičov) a  rodičovského združenia.

Dochádzka žiakov

a) Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu detí, prípadne návrhy na činnosť uvedie rodič na zápisnom lístku. Zmeny dochádzky dieťaťa oznamuje písomne.

b) Žiak nesmie neodôvodnene a bez písomného požiadania rodiča zo školského klubu odísť.

c) Žiaka možno prihlásiť – odhlásiť zo ŠKD i v priebehu roka (písomne).

Starostlivosť o bezpečnosť detí v ŠKD

a) Za bezpečnosť detí počas ich pobytu v ŠKD zodpovedá vychovávateľka.

b) Príchod detí do ŠKD v rámci školy zabezpečuje vychovávateľka alebo zastupujúci vyučujúci, žiaci 2. stupňa prichádzajú do ŠKD samostatne.

c) Počas poobedňajšieho vyučovania či krúžkovej činnosti preberajú deti od vychovávateľky vyučujúci a po jeho skončení podľa dohody s rodičom dieťa uvoľňujú domov alebo odovzdajú vychovávateľke.

d) Nosenie drahých  a nebezpečných predmetov do ŠKD je zakázané.

e) Prípadné straty z uzavretých priestorov ŠKD u poisteného žiaka rieši vychovávateľka v spolupráci s rodičom a vedením školy.

f) Pri vychádzkach, výletoch a iných podujatiach mimo ŠKD zodpovedá za deti vychovávateľka až do ich rozchodu pred ŠKD.

g) Z miesta konania môže byť žiak uvoľnený na základe písomnej žiadosti rodičov.

Príspevok na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD

a) Príspevok za pobyt v ŠKD je 10 € mesačne nezávisle od času a počtu dní, ktoré trávi v ŠKD na bankový účet školy: SK68 5600 0000 0032 4908 7002.

b) Poplatok sa hradí vždy do 15. dňa príslušného mesiaca.

c) Po predložení dokladu o soc. odkázanosti môže obec rozhodnúť o znížení alebo odpustení poplatku.

Školský klub má vytvorenú samostatnú jednu triedu, ktorá sa využíva len pre deti navštevujúce ŠKD, druhá skupina detí je v 4.A triede.

Ako vyzerá bežný deň v školskom klube ?

Po vyučovaní sa spolu s deťmi vyberieme na obed. Potom relaxujeme pobytom na čerstvom vzduchu – vychádzkami alebo rôznymi pohybovými hrami. V prípade nepriaznivého počasia oddychujeme v triede – hráme sa rôzne spoločenské hry, čítame si rozprávky alebo si kreslíme, rozprávame si zážitky, vyrábame darčeky.

Záujmová činnosť v ŠKD je vždy iná:

• Spoločensko-vedná – pripomíname si významné dni a sviatky ( Vianoce, Veľká noc, Deň matiek, Deň otcov, Mesiac úcty k starším,...).
        • Pracovno – technická - pracujeme s papierom, textilom, lepíme, striháme, modelujeme, pripravujeme nástenky, darčeky k sviatkom, výtvarné práce do súťaží.
        • Esteticko-výchovná  - učíme sa kultúrne stolovať, vyjadrovať sa, esteticky si vyzdobiť školský klub.
        • Prírodovedno – enviromentálna – pozorujeme zmeny v prírode, rozprávame sa o správnej starostlivosti o zvieratká v zime, o domáce zvieratká, poznávame jarné kvety, orientujeme sa na oblasť životného prostredia.
        • Športová – hráme sa s loptami, so švihadlamisúťažíme v družstvách, hráme sa rôzne hry zamerané na obratnosť, rýchlosť, pozitivny vzťah k športu.
        • Environmentálna – besedujeme o ochrane a tvorbe životného prostredia, zbierame odpadky v okolí školy, triedenie odpadu, starostlivosť o skalku pred školou ...

Príprava na vyučovanie

Prebieha formou rôznych didaktických hier, zábavných úloh, riešením tajničiek, hlavolamov, osemsmeroviek a samotným písaním domácich úloh.

Žiadosť o prijatie do ŠKD