• Umelecké súťaže

        • 2018 / 2019

           

           

          Vyhodnotenie školského kola výtvarnej súťaže

          pre mladých v módnom návrhárstve

          „MODEL 2019“

           

          7.A

          Hana Švecová

          Veronika Mateovičová

           

          9.A

          Gabriela Balážová

          Katarína Vanesa Kopčová

          Blahoželáme!

           

          Vernisáž s vyhodnotením súťaže s módnou prehliadkou súťažných modelov a doplnkov je v Senici plánovaná na 30.4.2019.

          Výstava bude 3 týždne verejne prístupná.

           

           

           

           

          Vyhodnotenie školského kola regionálnej detskej výtvarnej súťaže

          „ORNAMENT“

           

          1. kategória:

          Margaréta Včelková

           

          1. kategória:

          Šimon Chudík

          Alexandra Tóthová

          Giuseppe Muglia

           

          1. kategória:

          Alexandra Mravcová

          Simona Ikhardtová

          Ema Maslínová

          Natália Burská

          Rebeca Balejová

           

          1. kategória:

          Lukáš Ščepka

          Bianka Hudecová

          Blahoželáme!

           

           

           

          Vyhodnotenie výtvarnej súťaže „ Ženy a profesie v modernom svete“:

                                                        témy: „ Moja mama je superhrdina“

                                                                   „ Čím budem, keď vyrastiem“

          Víťazné práce školského kola:

          II.A

          Adriana Kudlová

          Eva Vaňková

          Margaréta Včelková

          Lukáš Hrica

          Matúš Dovalovský

          Nicolas Grulich

          Alžbeta Švecová

           

          IV.A

          Viktória Vaňková

          Vanesa Thȕringer

          Natália Galbová

          Gabriel Bolaček

          Samuel Kovár

          Tomáš Mateovič

          Vanda Smolárová

          Blahoželáme!

          ____________________________________________________________________________________________

           

           

          Vo štvrtok, 7. februára 2019, sa konalo školské kolo súťaže  Hurbanov pamätník.

           

          Pochvalu za účasť získali:

           

          Tamara Kimličková z II.A

          Leo Alexander Šír z II.A

          Oleg Ivan Lopatník z II.A

          Tamara Maslínová z III.A

          Alexandra Tóthová z III.A

          Michaela Olejníková z III.A

          Erik Safian z III.A

          Vanda Smolárová zo IV.A

           

          Postup do obvodového kola:

           

          1. miesto za prednes poézie v I. kategórii  Lukáš Hrica z II.A
          1. miesto za prednes prózy v I. kategórii  Matúš Mráz z III.A

           

          1. miesto za prednes prózy v II. kategórii  Michaela Vojková zo VI.A

           

          Obvodové kolo sa uskutoční 15. februára 2019 v Kútoch. Postupujúcim žiakom prajeme veľa úspechov!

           

          ______________________________________________________________________________________________________

           

          Vyhodnotenie školského kola výtvarnej súťaže

          Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany

          „Veď aj ja som záchranár“

           

          Do okresného kola v Senici boli zaslané práce žiakov:

           

          II. kategória ( žiaci ZŠ 1. stupňa):

          Tamara Kimličková II.A

          Adriana Kudlová II.A

          Eva Vaňková II.A

          Barbora Kovaničová III.A

           

          III. kategória ( žiaci ZŠ 2. stupňa):

          Alexandra Mravcová VII.A

          Christopher Malcovič VII.A

          Lucia Pobjecká VII.A

          Pavol Hromkovič VIII.A

          Hanka Halešová VIII.A

           

           Blahoželáme!

           

           

           

           

          Vyhodnotenie súťaže

          ARANŽOVANIE Z PLODOV JESENE

          2018 / 2019

          Vyhlasovateľ súťaže: ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur.

           

          Víťazi:

          1. miesto:   Tobias Vaniš - III.A
          2. miesto:   Erik Safian - III.A
          3. miesto:   Alexander Muglia - III. A

              

          Víťazom blahoželáme!

           

          Ďakujeme všetkým zúčastneným za námahu a pekné práce!

           

           

          2017 / 2018

           

          Vyhodnotenie okresného kola výtvarnej súťaže v „Kreslení a maľovaní o požiarnej ochrane“:

          Ocenenie získal:

          ŠIMON   CHUDÍK z 2.A

               

          Blahoželáme!

           

           

           

           

          Vyhodnotenie školského kola výtvarnej súťaže

          SLOVENSKO,

          KRAJINA V SRDCI EURÓPY

           

          Téma 2. vekovej kategórie ( 11- 15 rokov): Ilustrovaná ústava“.

           

          Postup do celoslovenského kola:

          Veronika Pucová 9.A

          Kristína Wolfová 9.A

          Gabriela Majzúnová 9.A

           

           

          Prajeme  Vám veľa šťastia!

          Vyhodnotenie školského kola súťaže

          v kreslení a maľovaní o požiarnej ochrane

          Postupujúce práce žiakov:

           1.A

          Alexandra Janečková, Adam Božík, Tamara Kimličková, Filip Mravec

           

           2.A

          Alexandra Tóthová, Šimon Chudík, Tamara Maslínová, Šimon Macejka, Tobias Vaniš

           

          3.A

          Natália Galbová, Diana Šmidová, Tomáš Mateovič, Gabriel Bolaček, Vanda Smolárová, Samuel Kovár, Tibor Taraj

           

           4.A

          Karolína Petrášová, Samuel Mravec, Sebastián Nemčovský, Matej Holúbek, Jakub Vlk, Lukáš Kočiš, Dárius Galba

           

           

           

           5.A

          Rebecca Balejová, Nina Smrtičová, Ema Maslínová, Nadežda Farkašová, Tamara Varcholová    

             

           

          Prajeme veľa úspechov v okresnom kole!

           

          Vyhodnotenie školského kola výtvarnej súťaže

          Zver v našich lesoch

          Organizátori:

          Obvodná poľovnícka komora pre okresy Senica a Skalica

          Základná umelecká škola Senica

          Spoločný školský úrad Senica

           

          Do obvodového kola boli zaslané práce žiakov:

          II. k a t e g ó r i a:

          1.A – Dávid Včelka

          2.A – Tamara Maslínová, Erik Safian

          3.A – Vanda Smolárová, Vanesa Thȕringer, Natália Galbová, Diana Šmidová

          4.A – Sofia Smolárová, Karolína Petrášová, Ján Baláž

           

          III. k a t e g ó r i a:

          5.A – Andrej Kuzmín, Veronika Štefanková, Kristian Adamovič, Tamara Varcholová,   Jozef Kovanič, Denis Galba

          6.A – Sophia Hromkovičová, Klára Kočišová, Christopher Malcovič, Alexandra Mravcová

           

          Vyhodnotenie prác sa uskutoční 22. marca 2018 v MsKS v Senici.

           

          V stredu, 28. februára 2018, sa konalo školské kolo súťaže  Hurbanov pamätník.

           

          Pochvalu za účasť získali:

          Tamara Maslínová z 2.A

          Diana Šmidová z 3.A

           

          Postup do obvodového kola:

           

          1. miesto za prednes poézie v I. kategórii  Barbora Kovaničová z 2.A
          1. miesto za prednes prózy v I. kategórii  Vanda Smolárová z 3.A

           

          1. miesto za prednes prózy v II. kategórii  Michaela Vojková z 5.A

           

          Obvodové kolo sa uskutoční 14. marca 2018 v Kútoch. Postupujúcim žiakom prajeme veľa úspechov!

           

           

           

           

           

           

          XXXIII. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže

          VESMÍR OČAMI DETÍ

          Organizátor:

          Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove a Záhorské osvetové stredisko v Senici.

          Vyhodnotenie školského kola:

          2. k a t e g ó r i a:

           

          1.A

          Tamara Kimličková

          Matúš Dovalovský

          Alexandra Janečková

          Margaréta Včelková

          Adriana Kudlová

          Oleg Ivan Lopatník

          3.A

          Vanessa Thȕringer

          Vanda Smolárová

           

           

          3. k a t e g ó r i a :

           

          5.A

          Rebecca Balejová

          Jozef Kovanič

          Natália Burská

          Michaela Vojková

          Nina Smrtičová

          Ema Maslínová

          Andrej Kuzmín

          Nadežda Farkašová

           Prajeme veľa úspechov v okresnom kole!

           

          Výsledky regionálneho  kola výtvarnej súťaže Farby jesene

           

          V III. kategórii (2.stupeň) získala 1.miesto: Veronika Pucová z 9.A triedy. Pucova.pdf

           

                                                                                                                           Blahoželáme !

           

           

          Vyhodnotenie súťaže

          Aranžovanie z plodov jesene

          1. miesto:   Tobias Vaniš - 2.A
          2. miesto:   Diana Šmidová - 3.A
          3. miesto:   Michaela Vojková - 5. A

                   

          Víťazom blahoželáme!

          Ďakujeme všetkým zúčastneným za námahu a pekné práce!

           

           

          Vyhodnotenie okresného kola

          súťaže v kreslení a maľovaní o požiarnej ochrane

           

          Ocenenie získali:

          SAMUEL KOVÁR 2.A

          MATEJ HÚŠEK 6.A

           

          Blahoželáme!

           

           

          Vyhodnotenie školského kola súťaže v kreslení a maľovaní  o požiarnej ochrane

           1.A- Kovaničová, Sýkora 

           2.A- Kovár, Thȕringer, Smolárová

           3.A- Poláková, Vicenová, Kočiš, Petrášová, Holúbek

           4.A- Farkašová, Balejová

           5.A- Kočišová, Pobjecká

           6.A-Smolárová, Holúbek, Hromkovič, Halešová, Hušek, Peričková

          7. A- Spustová

             

          Prajeme veľa úspechov v okresnom kole!

           

           

           

           

           

          Vyhodnotenie školského kola regionálnej výtvarnej súťaže

          LOGO BEŤÁRIKA

          organizovanej

          Centrom voľného času Beťárik v Šaštíne - Strážach

           

          6.A

          Hanka Halešová, Matej Hušek, Adrian Daniel, Vanesa Smolárová

          7.A

          Sára Spustová, Michaela Zajícová, Juraj Celláry

           

          Blahoželáme!

           

          Obvodové kolo Hurbanovho pamätníka

           

          sa konalo 7. marca 2017 v Kútoch. Našu školu reprezentovali traja súťažiaci. Dvaja z nich boli úspešní:

          Vanda Smolárová – 3. miesto v prednese prózy v 1. kategórii,

          Pavol Hromkovič – 3. miesto v prednese poézie v 2. kategórii.

          Srdečne blahoželáme!

          V utorok, 28. februára 2017, sa konalo školské kolo súťaže  Hurbanov pamätník.

           

          Pochvalu za účasť získali:

          Gabriel Bolaček z 2.A

          Michaela Vojková zo 4.A

          Vanesa Smolárová zo 6.A

           

           

          Postup do obvodového kola:

          1. miesto za prednes poézie v 1. kategórii Jakub Vlk z 3.A
          1. miesto za prednes poézie v 2. kategórii  Pavol Hromkovič zo 6.A
          1. miesto za prednes prózy v 1. kategórii  Vanda Smolárová z 2.A

           

          Obvodové kolo sa uskutoční 7. marca 2017 v Kútoch. Postupujúcim žiakom prajeme veľa úspechov!

           

           

           

           

          Vyhodnotenie regionálneho kola výtvarnej súťaže FARBY JESENE

           

          Karolína Petrášová 3.A  – 2. miesto v I. kategórii

          Jozef Malík 6.A              – 3. miesto v II. kategórii

          Sára Spustová 7.A         – 3. miesto v III. kategórii

           

          Blahoželáme!

           

          Vyhodnotenie školského kola výtvarnej súťaže

          Farby jesene

          1. kategória:

          Alexander Sýkora – 1.A

          Alexandra Tóthová – 1.A

          Karolína Petrášová – 3.A

          Natália Poláková – 3.A

           

          1. kategória:

          Veronika Štefanková – 4.A

          Rebacca Balejová – 4.A

          Adrian Daniel – 6.A

          Matej Hušek – 6.A

          Karin Oravcová – 6.A

          Lukáš Holúbek – 6.A

          Hanka Halešová – 6.A

          Vanesa Smolárová – 6.A

          •  

           

          1. kategória:

          Sára Spustová – 9.A

          Aneta Varcholová – 9.A

           

          Blahoželáme a prajeme veľa úspechov v okresnom kole!

           

          Vyhodnotenie výtvarnej súťaže

          „Záchranár civilnej obrany – Môj kamarát“

           

          Do okresného kola boli zaslané práce žiakov:

           

          Vanesa Thȕringer    – 2.A

          Natália Zajícová      – 5.A

          Hanka Halešová      – 6.A

          Filip Lukáš              – 7.A

          Marek Katerinec      – 9.A

          Viktória Ružičková – 9.A

          Patrik Pobjecký       – 9.A

          Blahoželáme!

           

          Šarkaniáda

          Aj keď to tento rok s počasím nevyzeralo ružovo, nakoniec sa nám predsa len podarilo zorganizovať šarkaniádu, ktorá sa konala 13.10.2016. Oproti predchádzajúcim ročníkom sme však mierne pozmenili pravidlá – rozhodli sme sa totiž oceniť len vlastnoručne vyrobené šarkany.

          1. miesto – Alexander Muglia /1.A/

          2. miesto – Erik Safian /1.A/

          3. miesto – Tomáš Mateovič /2.A/

           

          Ďalším žiakom sme udelili pochvalné uznanie za vlastnoručne vyrobené šarkany.

          Tamara Maslínová /1.A/

          Lucia Šírová /2A/

          Patrik Polašek /2.A/

           

           

           

           

           

           

           

          5.10.2016

           

          Vyhodnotenie súťaže

          Aranžovanie z plodov jesene

          1.      miesto:   Dominika Božíková - 8.A

          2.      miesto:   Andrej Kuzmín - 4.A

          3.      miesto:   Silvia Vicenová - 3. A

                        Ema Maslínová - 4.A

           

          Pochvalné uznanie za originálnu menovku: Michaela Vojková -  4.A

                                                                                        Tobias Vaniš - 1.A

           

          Víťazom blahoželáme!

           

           

           

          2015/2016

          Borinkin sláviček

           

          Dňa 13. apríla 2016 sa v ZUŠ Šaštíne-Strážach uskutočnil 4. ročník regionálnej súťaže v speve ľudových piesní pod názvom Borinkin sláviček. Našu školu reprezentovali: Jakub Vlk z 2.A triedy, ktorý zaspievala ľudovú pieseň Mám ja kosu, Hanka Halešová z 5.A triedy, ktorá sa predstavila piesňou Oči, oči, čierne oči a Pavol Hromkovič taktiež z 5.A triedy zasa piesňou Neorem, nesejem. Jakub získal 2. miesto a Pavol 1. miesto. Za mimoriadny spevácky výkon mu bola udelená cena pani      Ing. M. Vítovcovej.

          Blahoželáme!


           

           

          V utorok, 7. marca 2016, sa konalo školské kolo súťaže  Hurbanov pamätník.

           

          • Pochvalu  za účasť získali:

          Sebastian Nemčovský - 2. A 

          Gabriel Valovič, Dominik Čulen, Michaela Vojková  -  3. A

          Sára Spustová – 6.A

           

           

          Postup do obvodového kola:

          1. miesto za prednes poézie v 1. kategórii získal Jakub Vlk -  2.A
          1. miesto za prednes poézie v 2. kategórii získala Bianka Hudecová -  4.A
          1. miesto za prednes prózy v 2. kategórii získal Pavol Hromkovič -  5.A

           

          Obvodové kolo bude 17. marca 2016 v Kútoch. Prajeme veľa úspechov!

          Vyhodnotenie školského kola výtvarnej súťaže

          Voľne žijúca zver

           

          Do obvodového kola boli zaslané práce žiakov z:

          1.A – Vanesa Thüringer

          2.A – Karolína Petrášová

          4.A – Veronika Mateovičová, Andreas Žiška, Erik Kutný, Klára Kočišová

           

          Vyhodnotenie prác sa uskutoční 18. marca 2016 v MsKS v Senici.

          .......................................................................................................................................................

           

          Vyhodnotenie školského kola výtvarnej súťaže

          VESMÍR OČAMI DETÍ

           

          2.A

          Karolína Petrášová

          Adam Krásny

          Ivana Čermáková

           

          3.A

          Jozef Kovanič

          Michaela Vojková

          Rebecca Balejová

          Simona Hrušovská

           

          4.A

          Stanislav Pavliš

          Natália Zajícová

          Sára Trnková

           

          Prajeme veľa úspechov v okresnom kole!

           

           

           

          Tento školský rok sme sa zapojili do novej výtvarnej súťaže

          Najkrajšia vianočná pohľadnica,

          ktorú vyhlásilo CVČ Beťárik v Šaštíne – Strážach.

          Vyhodnotenie výtvarnej súťaže- obvodové kolo

           

          1. kategória
          1. miesto     Michaela Vojková          3.ročník                 ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur
          2. miesto     Natália Jurkovičová         1. ročník                 ZŠ Smolinské
          3. miesto     Timotej Vrablec               1. ročník                 ZŠ Šaštín – Stráže

           

          Čestné uznanie:   David Daniel                 2. ročník                  ŠZŠ Gbely

                                    Klára Vajdová               2. ročník                  ZŠ Štefanov

           

          1. kategória
          1. miesto    Viktória Martinkovičová   9. ročník             ZŠ Sekule
          2. miesto   Kristína Pavlišová         6. ročník            ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur
          3. miesto    Miroslav Daniel              6. ročník             ŠZŠ Šaštín – Stráže

           

          Čestné uznanie: Viktória Pechová      6. ročník     ZŠ Štefanov

           

          Víťazi školského kola:

          1. A -   Vanesa Thȕringer

           

           

          3. A  -  Rebecca Balejová ( 4 pohľadnice)

          Nadežda Farkašová            

                    Jozef   Kovanič

                    Ema Maslínová

                    Michaela Vojková

           

                       6. A –   Kristína Pavlišová

                              Milan Jurčák

                              Laura Farkašová

           

           

                     7. A –   Peter Haleš

                              Adela Kunšteková

           

                    9. A –   Daniela Čermáková

                             Michaela Vaculová ( 2 pohľadnice)

                            Vladimír Vidovič

           

           

          Veľa úspechov v obvodovom kole!

           

           

           

           

           

          Šarkaniáda

          Aj tento rok sme na školskom dvore vypustili šarkanov. 

           

          O c e n e n i a:

           

          Simona Hájková /4.A/ - šarkan s najdlhším chvostom,

          Erik Kutný /4.A/ - najdlhšie lietajúci šarkan,

          Veronika Štefanková /3.A/ - najväčší šarkan,

          Rebecca Balejová /3.A/ - najvyššie lietajúci šarkan.

           

          Víťazom blahoželáme!

           

          Budúci školský rok sa tešíme aj na vlastnoručne vyrobených šarkanov!

           

           

          Ochranárik očami detí

          V súvislosti s propagáciou civilnej obrany a európskeho čísla tiesňového volania 112, sa žiaci 1. stupňa zapojili do výtvarnej súťaže na tému: „Ochranárik očami detí“.

           

          Víťazné práce školského kola:

                                                               Vanda Smolárová – 1.A

                                                               Vanesa Thüringer – 1.A

                                                                                                                                Veľa úspechov v okresnom kole!

           

          Okresné kolo súťaže Ochranárik očami detí

          3. miesto  v okresnom kole získala prváčka Vanda Smolárová, ktorá si ocenenie prevzala na vernisáži , ktorá sa uskutočnila 1. decembra 2015 v Záhorskom osvetovom stredisku Senica.

                Blahoželáme!

           

          Aranžovanie z plodov jesene.

          Aj tento rok sme usporiadali súťaž pre kreatívnych žiakov, ktorí z plodov jesene vedia vytvoriť krásne dekorácie – Aranžovanie z plodov jesene. Oproti minulým rokom sa do súťaže zapojilo síce menej žiakov, no aj tak sme mali z čoho vyberať.

          1.       miesto – Sophia Hromkovičová /4.A/

          2.       miesto – Andrej Kuzmín /3.A/

          3.       miesto – Veronika Mateovičová /4.A/

          Výhercom blahoželáme!

           

           

          Beťárikov sláviček

              Dňa 25. 3. 2015 sa v Šaštíne-Strážach uskutočnil už tretí ročník regionálnej súťaže v speve ľudových piesní Beťárikov sláviček. Súťaže sa zúčastnilo 27 detí, ktorí boli rozdelení do troch kategórií.

          Našu školu reprezentovali Karolína Petrášová z 1.A triedy, Pavol Hromkovič a Hanka Halešová zo 4.A triedy. O výsledkoch rozhodovala trojčlenná porota. Prišli aj mnohí hostia – priaznivci ľudovej hudby a najmä bývalí členovia folklórneho súboru Borinka. Z našich žiakov sa najlepšie umiestnil Pavol Hromkovič, ktorý sa vo svojej kategórii umiestnil už po tretíkrát na 1. mieste  a zároveň sa stal držiteľom ocenenia za mimoriadny spevácky výkon – Ceny Ing. Márie Vítovcovej (vedúcej úspešnej Borinky).

                Našim speváčikov ďakujeme za vzornú reprezentáciu a Paľkovi k úspechu srdečne blahoželáme.

          (foto)

                        

           

           

          V utorok 10. marca 2015 sa konalo školské kolo súťaže

            Hurbanov pamätník.

          Pochvalu za účasť získali:

          Jakub Vlk z 1.A

          Oliver Bolaček a Veronika Štefanková z 2.A

          Bianka Hudecová a Stanislav Pavliš z 3.A

          Vanesa Smolárová zo 4.A triedy.

          Postup do obvodového kola :

           

          1. miesto za prednes poézie v 1. kategórii získal Jozef Kovanič z 2.A
          1. miesto za prednes prózy v 1. kategórii získala Rebecca Balejová z 2.A
          1. miesto za prednes prózy v 2. kategórii získal Pavol Hromkovič zo 4.A triedy.

           

          Obvodové kolo bude 1. apríla 2015 v Kútoch.

           Prajeme veľa úspechov!

           

           

           

           Vyhodnotenie súťaže

          Aranžovanie z plodov jesene.

           

           

                         1. miesto  Andrej Kuzmín /2.A/

                                  2. miesto Rebecca Balejová /2.A/

                                  3. miesto Lukáš Holúbek /4.A/ 

           

           

          Výhercom gratulujeme!

           

           

           

    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou Borský Svätý Jur
      • riaditelka2@gmail.com
      • katkajezkova@gmail.com
      • katkajezkova@gmail.com
      • +421 347772146
      • Hviezdoslavova 215
      • 37837036
      • 2021622856
  • Fotogaléria

    • MŠ- rozlúčka
    • Veľká noc v škôlke
    • Šafránkovo gazdovstvo
    • Na návšteve u prvákov
    • MŠ- deň matiek
    • Zápis detí do prvého ročníka
    • Plavecký výcvik
    • Všetkovedko
    • ZŠ- divadelné predstavenie
    • Zima v škôlke
    • Knižnica
    • Jar v škôlke